Projekt „Akcja Menstruacja”

Projekt „Akcja Menstruacja”

Minął miesiąc, odkąd nasza szkoła przystąpiła do projektu „Akcja Menstruacja”, czyli pudełka z produktami menstruacyjnymi w szkolnych toaletach.

Dlaczego dostęp do środków menstruacyjnych jest tak ważny?

W Polsce żyje około 38 mln osób. Według Głównego Urzędu Statystycznego, w 2019 roku aż 1,5 mln z nich było dotkniętych ubóstwem. Wśród nich są też osoby menstruujące, które zagrożone są zjawiskiem ubóstwa menstruacyjnego. Najbardziej narażoną grupą są osoby uczące się, niesamodzielne i zależne finansowo młode osoby, które z powodu braku dostępu do odpowiednich środków higienicznych czasami nawet opuszczają zajęcia. 1 na 6 dziewczyn nie przyszła do szkoły właśnie z tego powodu, co konsekwentnie oznacza ograniczenie dostępu do edukacji i sprzyja powstawaniu i pogłębianiu się nierówności…

Najprostszym sposobem zapobiegającym opuszczaniu lekcji podczas okresu jest zapewnienie dostępu do produktów menstruacyjnych w szkole. Nasza placówka dba o wszystkie uczennice, dlatego też bez wahania przystąpiliśmy do akcji.

11 października na całym świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień́ Dziewczyn. Chcieliśmy zatem podziękować naszym „szkolnym” Dziewczynom, które działają̨ w ramach Akcji Menstruacji i organizują̨ pudełka z produktami menstruacyjnymi w naszych szkolnych toaletach.

DZIEWCZYNY – JESTEŚCIE WSPANIAŁE! DZIĘKUJEMY!

Marta Jarmuła

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545