Projekt Edukacyjny „Gramy Zmysłami”

Projekt Edukacyjny „Gramy Zmysłami”

Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2022/2023 nasza świetlica szkolna przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”. Głównym celem projektu jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

Więcej informacji na temat projekt można znaleźć na stronie https://www.facebook.com/gramyzmyslamiprojektedukacyjny/ oraz w regulaminie projektu – do pobrania.

Pierwszym – październikowym modułem zrealizowanym w ramach projektu był „Sensoryczny spacer”. Podczas tego zadania obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią oraz zbieraliśmy dary natury, które następnie wykorzystaliśmy do stworzenia „Monochromatycznych obrazków” oraz „Jesiennych kompozycji w ramkach”. Ponadto na odrysowanych kredą cieniach dzieci powstały „Jesienne ludki”utworzone ze znalezionych darów natury.

W kolejnych miesiącach będą realizowane następne moduły projektu, dotyczące poszczególnych zmysłów. Już nie możemy się doczekać!

                                           Szkolny koordynator projektu: Katarzyna Kamińska

fot. Katarzyna Kamińska i Monika Dalczyńska-Loraj

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545