Projekty edukacyjne ZUS dla uczniów

Projekty edukacyjne ZUS dla uczniów

Na zajęciach wiedzy o społeczeństwie uczniowie kl. 8d wzięli udział w specjalnej ofercie edukacyjnej przeznaczonej dla szkół podstawowych. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w lekcji, której celem było przekazanie praktycznej wiedzy o systemie ubezpieczeń społecznych w Polsce. Wyniki badań pokazują jak niewielu Polaków ma wiedzę o ubezpieczeniach społecznych, dlatego, aby kształtować świadomość społeczną, ważnym elementem działalności ZUS stała się edukacja. Nasza młodzież miała okazję zapoznać się z tą niełatwą, ale potrzebną wiedzą. Przeciętny Polak traktuje tematykę ubezpieczeń społecznych jako wiedzę elitarną, zarezerwowaną tylko dla specjalistów. Jak uczy doświadczenie, młodzi ludzie szybko przyswajają przydatne informacje, a po zajęciach zazwyczaj wiedzą więcej niż osoby dorosłe, które powinny posiadać choćby podstawową wiedzę w tym zakresie. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Wandę Wojtanowską – koordynatora do spraw komunikacji społecznej i edukacji w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Tarnowie.

Jolanta Żurowska

  
Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545