Relacja z akcji „PAMIĘĆ” i Kwesty patriotycznej 2021

Relacja z akcji „PAMIĘĆ” i Kwesty patriotycznej 2021

W dniach od 31 października do 2 listopada 2021 r. wolontariusze z klas VII d, VIII ac, VIII b i VIII d wzięli udział  w dorocznej Kweście patriotycznej odbywającej się pod hasłem:

„Ocalamy polskie groby i miejsca pamięci narodowej we Lwowie i na Kresach Wschodnich”.

Zebrane fundusze na renowację i odbudowę mogił polskich – w kwocie 1.409,48 zł zostały przekazane przez panią Magdalenę Szpunar będącą  opiekunem szkolnego wolontariatu, do siedziby Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Tarnowie.

Przeprowadzona na Starym Cmentarzu i Cmentarzu Komunalnym w Krzyżu akcja „Pamięć”, dała również sposobność kwestującym uczestnikom odwiedzenia i chwili zadumy nad grobami żołnierzy oraz ofiar znanych i nieznanych z okresu II wojny światowej. Zapalone znicze i modlitwa były wyrazem uczczenia  tych wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszej ojczyzny. Działania te stanowią szczególną wartość w promowaniu właściwych postaw patriotycznych oraz wiedzy historycznej wśród młodego pokolenia.

Opiekunom oraz wolontariuszom biorącym udział w akcji „Pamięć” składamy serdeczne podziękowanie, tj. :

Paniom Beacie Rynkar, Renacie Brzezińskiej oraz Magdalenie Szpunar, a także wolontariuszom:

  • z klasy VII d: Mikołajowi Krakowskiemu, Wiktorii Małochleb, Kindze Naleźny i Jakubowi Łabędziowi,
  • z klasy  VIII ac: Szymonowi Mikosowi, Adrianowi Dziubakowi, Roksanie Nosek, Paulinie Skalskiej i Nadii Słowik,
  • z klasy VIII b: Wiktorii Pieszce i Aleksandrowi Janusiowi,
  • z klasy VIII d: Patrykowi Witosowi, Katarzynie Duran, Kindze Chamielec, Annie Kłósek, Zuzannie Stasiaczek, Kamili Migdzie, Weronice Pach i Filipowi Trybie. 

fot. Magdalena Szpunar, Renata Brzezińska, Gabriela Płoskonka

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545