Relacja z kwesty patriotycznej „PAMIĘĆ”

Relacja z kwesty patriotycznej „PAMIĘĆ”

Relacja z kwesty patriotycznej przeprowadzonej w dniach 31.10 i 1.11.2022 r.

W dniach 31 października i 1 listopada 2022 r. wolontariusze z klas VII a i VII b oraz z klas: VIII a, VIII b, VIII c , VIII d wzięli udział  w dobroczynnej Kweście patriotycznej odbywającej się pod hasłem:

„Ocalamy polskie groby i miejsca pamięci narodowej we Lwowie i na Kresach Wschodnich”.

Zebrane fundusze na renowację i odbudowę mogił polskich – w kwocie 2.763 zł zostały przekazane przez panią Magdalenę Szpunar będącą  opiekunem szkolnego wolontariatu, do siedziby Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Tarnowie.

Przeprowadzona na Starym Cmentarzu i Cmentarzu Komunalnym w Krzyżu akcja „Pamięć” dała również sposobność kwestującym uczestnikom odwiedzenia i chwili zadumy nad grobami żołnierzy oraz ofiar znanych i nieznanych z okresu II wojny światowej. Zapalone znicze i modlitwa były wyrazem uczczenia tych wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszej ojczyzny. Działania te stanowią szczególną wartość w promowaniu właściwych postaw patriotycznych oraz wiedzy historycznej wśród młodego pokolenia.

Opiekunom oraz wolontariuszom biorącym udział w tegorocznej akcji „Pamięć” składamy serdeczne podziękowanie za poświęcony czas i zaangażowanie tj.: Paniom: Dorocie Sudoł, Marzenie Żmudzie, Beacie Karpale, Magdalenie Szpunar oraz Panu Adamowi Kierońskiemu.

 Wolontariusze, którzy wzięli w tym roku aktywny udział w akcji „Pamięć” to:

  • z klasy VII a: Milena Jagiełło, Martyna Osysko, Amalia Verbenets, Lena Popiołek, Paulina Kołtun, Zuzanna Kukułka, Veronika Kraievska, Krystian Świerczek, Oliwia Zalewska, Wiktor Stelmach oraz Mikołaj Jargas
  •  z klasy VII b: Martyna Twardy, Szymon Gasior, Martyna Ryczek, Nikola Dymon, Robert Sierpniak, Amelia Bardowska, Gabriela Kępowicz
  • z klasy VIII a: Maja Trzoch, Ewelina Boduch, Marlena Stach, Adam Przybysz, Karol Franz, Kamil Pudło, Amelia Gwozda, Katarzyna Jarosz oraz Ziemowit Kupczyk
  • z klasy VIII b: Julia Milówka, Maja Świątek, Aleksander Zaród, Filip Bielawa, Artur Bryk, Kacper Marszałek, Krzysztof Pakłos, Łukasz Strzałkowski, Łucja Kawula, Martyna Kozioł , Julia Milówka, Anna Habel oraz Karmen Kuczek
  • z klasy VIII c: Aleksandra Serafin
  • z klasy VIII d: Martyna Kępowicz, Wiktoria Małochleb oraz Patryk Kuma.

Opracowanie: Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu – Magdalena Szpunar

fot. Dorota Sudoł, Magdalena Szpunar i Adam Kieroński

Plakat z informacją o celu kwesty 2022

Zobacz również relację ubiegłorocznej Kwesty 2021: https://sp1tarnow.pl/2021/11/04/relacja-z-akcji-pamiec-i-kwesty-patriotycznej-2021/

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545