Relacja z obchodów Dni Lwowa

Relacja z obchodów Dni Lwowa

W piątek 9 czerwca w tarnowskiej Sali Lustrzanej, uroczyście zainaugurowane zostały doroczne obchody  DNI LWOWA, zapoczątkowane przed wieloma laty przez  Adama Lewickiego. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Oddział w Tarnowie, wraz z rodzinami i przyjaciółmi jak również szkolna młodzież. Na to niezwykłe wydarzenie przybyli przedstawiciele Stowarzyszeń, samorządu lokalnego, Tarnowskiej Rady Seniorów oraz goście ze Lwowa. Otwarcia dokonał nowy Prezes Towarzystwa Stanisław Siadek.
Na program uroczystości złożyły się:
• Prelekcja pt. ” Historia działalności Zakładu Narodowego im. Ossolińskich” – opracowana i wygłoszona przez Małgorzatę Orzeł, przedstawicielkę Zakładu Narodowego Ossolineum we Wrocławiu, Kuratora Rękopisu Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”.
• Program poetycko – wokalny w wykonaniu Gabrieli Sołtys i Piotra Kity oraz uczniów szkół : Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie, pod kierunkiem Małgorzaty Skrabacz i Małgorzaty Bystrowskiej, Szkoły Podstawowej  im. Orląt Lwowskich w Brzozówce, pod kierunkiem Ewy Stepień i Piotra Kity, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5 – Gimnazjum Nr 1 w Tarnowie, pod kierunkiem Joanny Stępień i Renaty Urjasz.
>>>Zobacz fotorelację z obchodów Dni Lwowa w Tarnowie z dnia 9.06.2017 r.

Kontynuując Dni Lwowa Tarnów 2017, w kolejnym dniu tj.10 czerwca odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji członków Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich w Tarnowie, a następnie pod Lwowskim Kurhanem na Starym Cmentarzu uczestnicy wydarzenia oddali hołd ofiarom II wojny światowej ze Lwowa i Kresów Wschodnich.
>>>Zobacz fotorelację z obchodów Dni Lwowa w Tarnowie z dnia 10.06.2017 r.:

Opracowanie : Magdalena Szpunar

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545