Relacja z przeprowadzonej ZBIÓRKI DARÓW DLA POLAKÓW NA KRESACH

Relacja z przeprowadzonej ZBIÓRKI DARÓW DLA POLAKÓW NA KRESACH

W dniu 6.12.2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Tarnowie im. Klementyny Hoffmanowej w Tarnowie we współpracy z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich oddział w Tarnowie udało się sfinalizować doroczną zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających na Ukrainie.

Wielu bowiem pozostałych na Kresach Rodaków liczy na naszą pomoc materialną zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Prezenty otrzymane z Ojczyzny oraz serdeczne życzenia stają się wówczas niezwykle ważnym momentem łączącym nas – wszystkich Polaków rozdzielonych historią.

Po raz kolejny zatem nie zawiedliśmy się zwracając się z prośbą do wielu szkół i instytucji o zorganizowanie i przekazanie świątecznych paczek dla Polaków, żyjących poza granicami swojej ojczyzny często w trudnych warunkach materialnych.

Tegoroczna grudniowa zbiórka zatem, była szczególnym wyrazem naszej solidarności i szczerej pamięci dla żyjących na Kresach rodzin czy osób starszych i chorych.

Udało się zebrać ogromne ilości darów tj.: słodycze, żywność: konserwy, olej, mąkę, cukier, ryż, makarony oraz środki czystości i środki higieniczne czy zabawki.

Zobacz relację z tegorocznej zbiórki darów w telewizji internetowej tarnowska.tv 

Dary zostały przekazane do transportu autokarowego zorganizowanego przez VII Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie skąd zostaną dostarczone do polskich środowisk na Ukrainie: w rejonie Mościsk w Szczelczyskach, Pnikut, a także we Lwowie, Bóbrce, Szczercu i do kilku innych miejscowości.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich szlachetnych instytucjonalnych oraz prywatnych darczyńców, którzy odpowiedzieli na tegoroczne hasło tj.: „OTWÓRZ SERCE POLAKA I OBDARUJ RODAKA”.

Opracowanie : Opiekun Szkolnego Wolontariatu- Magdalena Szpunar

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545