Relacja z udziału w 8 Ogólnopolskim Tygodniu Kariery uczniów naszej szkoły

Relacja z udziału w 8 Ogólnopolskim Tygodniu Kariery uczniów naszej szkoły

Od 17 do 23 października uczniowie naszej szkoły mięli możliwość  udziału w Małopolskim Tygodniu Kariery, który odbędzie się w ramach 8. Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.
Hasło przewodnie, które  nam towarzyszyło brzmiało: „Bądź autorem swojej kariery”. /Źródło: www.sdsiz.com.pl /
Uczniowie naszej szkoły jak również nauczyciele  uczestniczyli w szeregu ciekawych przedsięwzięć mających na celu aktywne rozwijanie  własnych  pasji oraz zainteresowań zawodowych między innymi:
> w dniach 18.10 oraz 19.10.2016 r.-udział w spotkaniach i warsztatach zawodoznaczych np. zapoznają się ze specyfiką pracy w służbach mundurowych czy z pracą fryzjera i wizażysty,
Fotorelacja z warsztatów fryzjerstwa i wizażu  z dnia 18.10.2016 r.(wtorek)  zrealizowanych na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie-Mościcach.

Relacja telewizyjna z udziału w dniu 19 października 2016 r. (środa) uczniów  klas: II ag oraz III ag w spotkaniu z służbami mundurowymi ” Jak Wojtek został strażakiem”.

Przedsięwzięcie realizowanego we współpracy z  Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie wpisuje się w obchodzony  OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY.
Zobacz relację filmową 
> w dniu 19.10 2016 r.- udział w konsultacjach ze szkolnym doradcą zawodowym oraz psychologiem szkolnym,
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery dnia 19.10.2016 r. odbyły się konsultacje ,,Poznaj swoje predyspozycje zawodowe” prowadzone przez psychologa szkolnego– Anetę Kmiecik. Zajęcia służyły właściwemu samopoznaniu w aspekcie psychologicznym. Uczniowie mogli ustalić swój typ osobowości zawodowej, poznać poziom własnej samooceny, kreatywności oraz asertywności. Nie obyło się też bez ustalenia czy uczniowie posiadają soft skills, czyli tzw. miękkie umiejętności, na które składają się: umiejętność pracy w zespole, komunikatywność i zaangażowanie.  Chętni uczniowie wzięli udział we warsztatach dotyczących komunikowania swoich uczuć oraz umiejętności współpracy w grupie.

> udział w grze rozwijającej przedsiębiorczość  tzw ” CHŁOPSKA SZKOŁA BIZNESU”,
Fotorelacja z przeprowadzonego w dniu 21 października 2016 r. (piątek) w klasie II bg spotkania  rozwijającego  przedsiębiorczość wśród uczniów.
Gra „CHŁOPSKA SZKOŁA BIZNESU” przeprowadzona była w naszej szkole dzięki kontynuowania współpracy przedstawicielami Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie.
Gratulujemy zwycięzcom !!! :
I miejsce-     Dariusz Milówka
II miejsce-    Hubert Żak
III miejsce-    Mikołaj Walkowicz

> udział uczniów w konkursie ” KARTY ZAWODOZNAWCZE”
Gratulujemy zwycięzcom !!! :

I miejsce- Piotr Łesyk – kl.Iag
II miejsce-Magdalena Michalska – kl. II ag
III miejsce-Aleksandra Duran – kl. Ibg

Wyróżnienia: Kaja Majzerowicz – kl. VI ag, Emilia Milówka –kl. IV a oraz Dawid Grzech kl- IV a

> w dniach 17.10 oraz 20.10.2016 r. odbyły się również warsztaty dla szkolnych doradców zawodowych, na których  wypracowywano dane do  tzw.  „KALENDARZA SZKOLNEGO DORADCY ZAWODOWEGO” we współpracy ze szkołami i instytucjami.

W  VIII. Ogólnopolskim Tygodniu Kariery 2016 wzięło udział niemal 60 instytucji z Małopolski. W sumie odbyło się ponad 200 wydarzeń, w które wpisała się również nasza szkoła tj. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 5 w Tarnowie.
Koordynacją realizowanych  w szkole działań w ramach OTK 2016 była Pani Magdalena Szpunar- szkolny doradca zawodowy.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545