Relacja z wyjazdu z darami mikołajowymi na Ukrainę w ramach akcji ” Święty Mikołaj dzieciom polskim na Ukrainie”

Relacja z wyjazdu z darami mikołajowymi na Ukrainę w ramach akcji ” Święty Mikołaj dzieciom polskim na Ukrainie”

W dniach od 7 listopada 2016 do 22 listopada 2016 r. wolontariat ZSO Nr 5 w Tarnowie zorganizował  zbiórkę darów rzeczowych tj:
słodyczy /czekolady, cukierki, batony, żelki itp./
przyborów szkolnych, /farby, zeszyty, pisaki, kredki, długopisy, pióra itp./
książek dla dzieci oraz kolorowanek
środków czystości /proszki do prania, szampony, mydła/
środki higieniczne / pampersy – dowolne rozmiary, opatrunki, bandaże itp./
żywności długoterminowej / herbaty, kakao, kawy, konserwy, olej, cukier, mąka itp./

Dary  były przekazane  przez wspaniałych darczyńców  tj. nauczycieli, uczniów i rodziców Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5 w Tarnowie oraz zaprzyjaźnionych szkół średnich: II Liceum Ogólnokształcącego oraz  VI Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie.

Tym razem  w dniach 1-4.grudnia 2016 r. odwiedziliśmy parafię  ks. Wojciecha Bukowca  w Stryju jak również zawitaliśmy z paczkami mikołajowymi do parafii  Ks. Michała Bajcara w Strzałkowicach. Niezwykle ciepło w tej zimowej aurze zostaliśmy powitani przez  s. Emilianę w prowadzonym przez siostry Służebniczki N.M.P. Niepokalanej przedszkolu w Krysowicach koło Mościsk.

Zebrane w szkole dary zostały również przekazane do Szkoły Niedzielnej w Szczercu, z którą współpracujemy na ręce Pani Heleny Skoczylas – Prezesa Kultury Polskiej we Lwowie.

W imieniu całej społeczności szkolnej ZSO Nr 5 w Tarnowie w dniu 5 grudnia 2016 r. – złożyliśmy wiązankę patriotyczną na płycie poległych w latach 1918-1920 w obronie Lwowa na Cmentarzu Orląt Lwowskich. z napisem „Poległym za wolność Ojczyzny”

Działania nasze były możliwe dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem MALTA Służba Medyczna w Tarnowie i Koordynatorem Służb Socjalnych – Panem Grzegorzem Olszówką, który zorganizował tegoroczny transport darów.

Część zebranych darów została również przekazana dla Polaków zamieszkujących na Ukrainie za pośrednictwem Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich o/Tarnów  szkoły w Szczelczyskach i parafiach w Pnikucie i do Mościsk. Pragnę serdecznie  podziękować wolontariuszom za pomoc w pakowaniu zebranych dla TML i KPW darów.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim wspaniałym  darczyńcom. To dzięki WAM uśmiechnęły się buzie wielu dzieci i rodzin Polaków żyjących  na Ukrainie w trudnej rzeczywistości.

Magdalena Szpunar- opiekun Szkolnego Wolontariatu oraz uczestniczki  wyjazdu: Aneta Kmiecik i Anna Nowakowska.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545