Różańce wykonane przez uczniów

Różańce wykonane przez uczniów

W tym roku przeżywamy znaczące dla nas rocznice. Jedną z nich jest 100-lecie objawień fatimskich, drugą rocznicą jest 300-lecie koronacji Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze, przeżywamy również 140 rocznicę objawień maryjnych i 50 rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

Warto przypomnieć, że Gietrzwałd jest jedynym w Polsce i jednym z 12 na świecie miejsc objawień maryjnych uznanych oficjalnie przez Watykan za autentyczne. Gietrzwałdzkie objawienia miały miejsce w 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były 13-letnia Justyna Szafryńska oraz 12-letnia Barbara Samulowska; jak mówiły, Matka Boża przemówiła do nich po polsku i prosiła o codzienne różańcowe modlitwy.

Chcąc upamiętnić te ważne dla nas wszystkich rocznice, uczniowie klas I – IV wykonali różańce, które są symbolem naszej odpowiedzi na prośbę Maryi, aby odmawiać różaniec.

Małgorzata Jaśkowiec

fot. Sylwia Szafarz-Zakrzewska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545