SERCE NA DŁONI – akcja charytatywna dla osób chorych

SERCE NA DŁONI – akcja charytatywna dla osób chorych

W dniach 9-18 lutego 2022 r. wolontariusze oraz chętni uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w pięknej akcji charytatywnej „SERCE NA DŁONI”. Akcja była skierowana do osób chorych i cierpiących oraz nawiązywała do XXX Światowego Dnia Chorego przypadającego na 11 lutego.

Zobacz Orędzie Papieża Franciszka na XXX Światowy Dzień Chorego https://www.vatican.va/content/francesco/pl/messages/sick/documents/20211210_30-giornata-malato.html

Osoby zainteresowane udziałem w tej akcji miały  za zadanie  własnoręczne wykonanie pięknej karteczki w formie serca lub kwiatu wraz z wybranym wpisem nt. miłości do bliźniego, wartości przyjaźni, czy znaczenia nadziei. Podjęta aktywność była wyrazem naszej  serdecznej łączności z osobami chorymi i cierpiącymi na terenie naszej parafii.

Wolontariusze poinformowali również chorych w swoich środowiskach o możliwości uczestniczenia w tym dniu w organizowanej Mszy Świętej o godz. 10:00 w parafii  pw. Świętej Rodziny w Tarnowie. Chorzy mogli również uczestniczyć w transmisji Mszy Świętej  z pośrednictwem Radia RDN.

Link do transmisji: https://www.rdn.pl/religia/badzcie-milosierni-jak-ojciec-wasz-jest-milosierny-zbliza-sie-dzien-chorego?fbclid=IwAR2GUnBMEtVtldfs2xIPahf03KA5ouQ6_XwGNyxhqJrUOEFDH2Hh4d6q7Lk

Składamy zatem serdeczne podziękowanie Dyrekcji Szkoły, wszystkim nauczycielom, wychowawcom, rodzicom i uczniom, za aktywne włączenie się w akcję wsparcia dla osób chorych i cierpiących.

Pani Katarzynie Rak za koordynację artystyczną oraz zachęcanie uczniów do wykonania karteczek.

Wolontariuszom, którzy samodzielnie wykonali piękne karteczki tj.:

  • Oliwii Szumlańskiej, Ewelinie Boduch i Marlenie Stach z kl. 7a;
  • Michalinie Branickiej, Julii Milówce i Martynie Kozioł z kl. 7b;
  • Karolinie Chruściel, Natalii Szczurek, Zuzannie Tabiś, Aleksandrze Serafin i Gabrieli Płoskonce z kl. 7c;
  • Nikoli  Krawiec i Nadii Słowik z kl. 8ac;
  • Emmie Franas z kl. 8b;
  • z kl 8d: Zuzannie Stasiaczek, Katarzynie Duran, Annie Kłósek, Kindze Chamielec oraz Filipowi Stanek, który własnoręcznie upiekł piernikowe serduszka dla chorych seniorów.

Dziękujemy Wam za okazane SERCE I EMPATIĘ!

Magdalena Szpunar  oraz Ks. Dominik Palkij

(Szkolne Koło Caritas nr 85 w SP1 – Tarnów)

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545