Spektakl „Chory z urojenia” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Spektakl „Chory z urojenia” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Dnia 27 września część uczniów klasy III a wraz z wychowawcą udała się do Krakowa na spektakl „Chory z urojenia” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.
W godzinach popołudniowych znaleźliśmy się w Krakowie, gdzie udaliśmy się na Rynek Główny. Tam spacerowaliśmy, rozmawialiśmy, robiliśmy zdjęcia, oglądaliśmy występy uliczne, umilając sobie czas oczekiwania na przedstawienie.
W końcu nadeszła pora, aby udać się na spektakl.  Budynek teatru zachwycił nas zarówno neobarokową fasadą jaki i pięknymi wnętrzami. Oczarowani z niecierpliwością czekaliśmy na dzwonek oznajmujący początek sztuki. Nasze emocje były tym większe, ponieważ główną rolę grał doskonale znany nam z ekranu telewizyjnego Andrzej Grabowski. Jego interpretacja roli Argana to fenomen trudny do opisania. Aktorowi  udało się stworzyć charakterystyczny i oryginalny sposób kreowania postaci, przez co jest on bodaj najbardziej rozpoznawalnym  wśród polskich aktorów komediowych ostatniej dekady. Niemal każda kwestia wywoływała salwy śmiechu widowni.
Po zakończonym spektaklu próbowaliśmy spotkać się z Andrzejem Grabowskim – udało się zrobić jedynie kilka zdjęć, ale i tak było to wielkie przeżycie – zobaczyć z bliska tak znaną osobę.
Mimo późnej pory udaliśmy się jeszcze raz na rynek, a potem autobusem do Tarnowa. Mimo męczącego i dość długiego dnia byliśmy pozytywnie „zakręceni” i pełni wrażeń.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545