Spektakl patriotyczny „Nie odchodź mnie”

Spektakl patriotyczny „Nie odchodź mnie”

W związku z przypadającymi tragicznymi dla Polaków rocznicami dokonania  w 1940 r. przez Sowietów zbrodni na polskich oficerach w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Ostaszkowie i innych miejscach oraz deportacji w 1940 i 1941 r. polskiej ludności kresowej w głąb Związku Radzieckiego, nasza Szkoła, gościła na scenie Teatr NIE TERAZ, który zaprezentował spektakl „Nie odchodź mnie” w reżyserii Pana Tomasza Antoniego Żaka. Przedstawiony spektakl był w całości oparty na motywach twórczości Pani Stanisławy Wiatr-Partyki– tarnowskiej pisarki i sybiraczki.

Grze aktorów  towarzyszyła wymowna scenografia i pieśni w wykonaniu samych aktorów oraz chóru szkolnego ALLEGRETTO pod kierownictwem Pani Joanny Stępień.

Zebrani goście oraz uczniowie oglądając spektakl mieli okazję poznać tę ważną część ojczystej historii, która nie zajmuje zbyt wiele miejsca w programach szkolnych.

Występ rozpoczęto piękną i refleksyjną pieśnią  pt. „Kolęda dzieci Sybiru” oraz zakończono odśpiewaniem przez chór „Marszu Sybiraków”, którego wszyscy widzowie wysłuchali w postawie stojącej.

Widzowie, w tym członkowie Tarnowskiego Związku Sybiraków, Towarzystwa Miłośników Lwowa i KPW oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Tarnowie nauczyciele z innych szkół, rodzice uczniów i uczniowie z wielkim uznaniem odnieśli się do tego wydarzenia, podkreślali wartość historyczną i wzruszającą treść.

Po spektaklu przybyli goście dziękowali i gratulowali zorganizowania tak ważnego  i pięknego wydarzenia artystycznego  dyrektorowi szkoły – Panu Adamowi Wojerzowi oraz  reżyserowi spektaklu Panu Tomaszowi Antoniemu Żakowi, a aktorom i uczniom – pięknego wykonania występu.

Opracowanie: Magdalena Szpunar oraz  Marzena  Płaneta

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545