Spektakl „Pojedynek wieszczów”

Spektakl „Pojedynek wieszczów”

„Ojczyzno moja! Ty jesteś jak zdrowie, (…) Dziś piękność Twą w całej ozdobie widzę i opisuję, bo tęsknię po Tobie.”

W dniu dzisiejszym uczciliśmy święto odzyskania przez Polskę niepodległości biorąc udział, na zaproszenie kierownictwa Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej w „Pojedynku wieszczów”.

Ten zupełnie wyjątkowy spektakl, którego główną treścią była walka na słowa w wykonaniu najwybitniejszych przedstawicieli naszej literatury: Słowackiego i Mickiewicza, dał nam wiele powodów do zachwytu.

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w uczcie słowa i posłuchać fragmentów wybitnych dzieł naszych wieszczów narodowych. Muzykę do przedstawienia stanowiły utwory m.in. Chopina. Mam nadzieję, że w Sercu naszej młodzieży to wspaniałe wydarzenie zostawi trwały ślad i stanie się jednym z wielu korzeni, który umocni w nich poczucie przynależności do naszej Ojczyzny, tradycji, kultury, języka. Stanie się budulcem ich tożsamości🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Wszak „nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy”.

Spektakl w Kąśnej Dolnej obejrzeli uczniowie klas 7 i 8. Później udaliśmy się na cmentarz wojenny w Tuchowie. Tam złożyliśmy hołd poległym w walce żołnierzom, zapaliliśmy znicz i w uroczystym nastroju, przyjmując postawę na baczność, odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy.

Magdalena Kossoń

fot. Joanna Budzik

uczniowie śpiewają hymn narodowy

video: Joanna Budzik

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545