Spotkania z Panem Ryszardem Lisem

Spotkania z Panem Ryszardem Lisem

W ciągu ostatniego miesiąca na lekcjach historii lub języka polskiego odbyły się spotkania uczniów klas ósmych i kl. VII a z Panem Ryszardem Lisem – dziennikarzem, nauczycielem i poetą, prezesem Oddziału Towarzystwa Opieki nad Oświęcimiem Pamięć o Auschwitz-Birkenau.

Nasz gość w bardzo interesujący i ciekawy sposób opowiedział o pierwszym transporcie więźniów do Auschwitz, który wyruszył z naszego miasta 14 czerwca 1940 roku. Omówił też działalność, jakie Towarzystwo Pamięć o Auschwitz-Birkenau prowadzi w ramach upamiętniania w Tarnowie miejsc związanych z tym tragicznym wydarzeniem. Uczniowie mogli również dowiedzieć się o odnalezionym wagonie, dokładnie takim samym modelu, który widnieje na zdjęciach z czasów wywozu więźniów oraz o planach pana Ryszarda Lisa wyremontowania tego wagonu oraz urządzenia w nim muzeum pierwszego transportu do KL Auschwitz. 

Spotkanie z panem Ryszardem było ciekawą lekcją historii. Dziękujemy mu za podzielenie się  z nami swoją wiedzą. Dziękujemy również pani Magdalenie Szpunar za zaproszenie gościa do naszej szkoły.

Renata Brzezińska i Dorota Sadko

fot. Renata Brzezińska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545