Spotkanie z ekspertem w ramach „Programu dla Szkół”

Spotkanie z ekspertem w ramach „Programu dla Szkół”

26 maja uczniowie klas trzecich i czwartych naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z prof. zw. dr hab. med. Wojciechem Cichym – specjalistą w dziedzinie pediatrii, medycyny sportowej oraz gastroenterologii.

W wydarzeniu uczestniczyli również zaproszeni goście: dyrektor handlowy firmy „ROLMLEK” – p. Jarosław Bielecki, oraz koordynator „Programu dla Szkół” – p. Marek Iwan.

Spotkanie, zorganizowane w ramach Programu dla Szkół, rozpoczął występ uczniów klasy 3c. Następnie Pan Profesor wygłosił prelekcję pt. „Mleko jako gwarancja zdrowia”, podczas której przybliżył uczniom rolę mleka i produktów mlecznych w codziennej diecie oraz ich znaczenie dla zdrowia i prawidłowego rozwoju.

Dziękujemy za niezwykle cenną lekcję zdrowego odżywiania, a także za miłe niespodzianki – pluszaki, porcje świeżych owoców (jabłek i gruszek) oraz mleko dla uczestników spotkania! 🥛💙

red. i fot. Sylwia Szafarz-Zakrzewska i Adam Kieroński