Spotkanie z muzyką

Spotkanie z muzyką

7 i 8 października w naszej szkole ponownie gościliśmy naszych znajomych z Pracowni ,,Jaszczur & Przyjaciele”. Tym razem panowie pokazali nam muzyczne bogactwo Brazylii. Na wstępie powitali nas piosenką o jesieni. Potem opowiedzieli kilka słów o niewolnictwie i wynikającej z niego potrzeby tańca.

Poznaliśmy zasady gry na niespotykanych instrumentach perkusyjnych takich jak: bęben ATABAKI, tamburyno PANDEIRO, bęben etniczny, jednostrunowy instrument BERIMBAU (łuk naciągnięty żyłką), TYKWA – głośnik na łuku oraz  grzechotka KASZISZI. Mieliśmy także możliwość zagrania na nich. Nasz podziw wzbudził ciekawy pokaz tańca CAPOEIRA, który był połączeniem muzyki, akrobatyki i sztuk walki.

Już nie możemy się doczekać kolejnych spotkań z muzyką.

Agnieszka Świątek

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545