Spotkanie z piosenką lwowską

Spotkanie z piosenką lwowską

W dniu 13 czerwca odbyła się w naszej szkole piękna międzypokoleniowa uroczystość. Dzięki przybyłym do naszej szkoły gościom z Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich w Tarnowie mieliśmy okazję do wspólnego zaśpiewania pięknych piosenek lwowskich oraz posłuchania wspomnień nawiązujących do historii życia w rodzinnym przedwojennym Lwowie.

Część 1: „Wspominamy Lwów piosenką i obrazem”.

Spotkaniu towarzyszył szkolny chór Allegretto pod dyrekcją Pani Joanny Stępień oraz grający na gitarze członek TMLiKPW Pan Stanisław Siadek. Oprawa muzyczna była wsparta instrumentalnie grą skrzypiec, organów oraz akordeonu.

Druga część spotkania pt. „Wspomnienia rodzinnego Lwowa w słowie i fotografii” była okazją do wysłuchania wspomnień rodzinnego Lwowa przedstawionych przez członkinie TMLiKPW w Tarnowie: Panią Barbarę Eilmes, Panią Teresę Obrzut oraz Panią Magdalenę Szpunar.

Spotkanie zakończyło się wystąpieniami Prezesa Towarzystwa Miłośników Lwowa w Tarnowie, Pana Witolda Misia oraz Prezesa Związku Sybiraków w Tarnowie, Pana Jana Kity, którzy podziękowali za udział w imprezie. Podkreślili również ważną rolę młodego pokolenia w kultywowaniu pamięci o historii Lwowa, jego przodkach i tradycji. Przybyli w tym dniu uczniowie mieli okazję do indywidualnych rozmów z seniorami, którzy chętnie dzielili się z nimi swoimi wspomnieniami z życia we Lwowie i Kresach oraz z pobytu na Sybirze.

Wystawę można oglądać do dnia 21 czerwca na korytarzu szkoły (parter obok sklepiku).

Opracowanie: Magdalena Szpunar

Wspominamy Lwów piosenką
Spotkanie z piosenką lwowską – utwór instrumentalny

fot. i filmiki: Magdalena Szpunar, Renata Brzezińska i Adam Kieroński

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545