Świąteczny nastrój w świetlicy szkolnej

Świąteczny nastrój w świetlicy szkolnej

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia najbardziej ciepły, radosny i rodzinny  czas.  W  świetlicy szkolnej  już od kilku dni  można poczuć świąteczną atmosferę. Grudniowy kalendarz stanowił bowiem inspirację dla twórczości wychowanków naszej świetlicy.

W trakcie zajęć plastycznych dzieci wykonywały wiele prac związanych z Bożym Narodzeniem. Powstały piękne ozdoby świąteczne, kolorowe choinki bożonarodzeniowe  do wykonania których uczniowie wykorzystali mieniące się brokaty, cekiny i inne materiały plastyczne.

Dekoracje zostały ustawione na półkach w sali  świetlicowej i wyeksponowane na gazetkach ściennych w galerii prac uczniów . Na oknach zostały przyklejone świąteczne witraże w kształcie choinek wykonane z białych gwiazdek.

Wszystkie dzieci z radością powitały w świetlicy zielonego gościa – choinkę, którą udekorowały własnoręcznie wykonanymi ozdobami takim jak: świąteczne aniołki, kolorowe bombki i wielobarwne łańcuchy z papieru kolorowego.

Odbyły się również zajęcia edukacyjne „Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia” przeprowadzone przez p. Kingę Bacik oraz zajęcia „Choinkowe radości – magia Świąt Bożego Narodzenia” przeprowadzone przez p. Małgorzatę Fal.

W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z tradycjami związanymi z Bożym Narodzeniem. Wzięły udział w świątecznym quizie. Zapoznały się z wierszem T. Kubiaka „Wieczór  Wigilijny” oraz „Księgą Bożego Narodzenia” i piosenką „Święta, święta czas kolędowania”. Uczniowie wykonywali również świąteczne Aniołki i Mikołaje oraz choinkę emocji, którą ozdobili bombkami z papieru kolorowego, na których odbili swoje dłonie. Podczas zajęć umuzykalniających  dzieci śpiewały kolędy i pastorałki.

Uczniowie wzięli udział w projekcji filmu animowanego „Opowieść o  Bożym  Narodzeniu”.

Wszystkie te zajęcia oraz świąteczne dekoracje, które stanowiły bogactwo twórczych pomysłów dzieci wprowadziły wychowanków świetlicy w świąteczny nastrój i przypomniały o tym, że długo wyczekiwane Święta Bożego Narodzenia już wkrótce nadejdą i sprawią nam wiele radości.

Wszystkim uczniom życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia !!!

Małgorzata Fal

fot. Kinga Bacik

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545