Świąteczny Wiedeń – Wycieczka Szkolna

Świąteczny Wiedeń – Wycieczka Szkolna

Dnia 3 grudnia uczniowie klasy II b oraz z innych klas gimnazjum mieli okazję zakosztować przedświątecznej atmosfery cesarskiego Wiednia, odwiedzając słynne jarmarki bożonarodzeniowe w stolicy Austrii. W godzinach przedpołudniowych razem z przewodnikiem odwiedziliśmy najbardziej znane miejsca w Wiedniu: Dom Hundertwassera, Hofburg z słynną Hiszpańską Szkołą Jazdy oraz kościół Augustianów, Graben, Ratusz a także wiedeński Ring z zabytkami.
W godzinach popołudniowych zwiedziliśmy Muzeum Historii Naturalnej, gdzie podziwialiśmy między innymi zrekonstruowane prehistoryczne dinozaury.
Największą jednak atrakcją były odwiedziny na dwóch największych jarmarkach bożonarodzeniowych: wiosce świątecznej na  Maria-Theresien-Platz, gdzie znajduje się ponad 70 stoisk oferujących tradycyjne wyroby rękodzielnicze i oryginalne pomysły na prezenty oraz na wiedeńskim jarmarku bożonarodzeniowym przed ratuszem. Każdy mógł popróbować lokalnych przysmaków: pieczonych kasztanów, słodyczy czy wyśmienitego korzennego ponczu, a także zakupić prezenty i pamiątki.
Na zakończenie wycieczki przespacerowaliśmy się najelegantszą ulicą Wiednia – Kohlmarkt
– podziwiając świątecznie udekorowane wystawy i bajeczne oświetlenie .
Pełni wrażeń późnym wieczorem pożegnaliśmy cesarską stolicę i udaliśmy się w drogę powrotną.
Wycieczka została zorganizowana przez Biuro Podróży Funclub.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545