Światowy Dzień Origami

Światowy Dzień Origami

24  października obchodzimy Światowy Dzień Origami.

Z okazji Światowego Dnia Origami uczniowie naszej szkoły przez cały tydzień zgłębiali tajniki japońskiej sztuki składania papieru. Zajęcia zostały zorganizowane przez nauczycieli oraz wychowawców świetlicy.

Origami daje wiele korzyści:

 • Rozbudza w nas ciekawość świata, fantazję i chęć samodzielnego tworzenia.
 • Poprawia sprawność manualną oraz intelektualną, uczy cierpliwości, dokładności oraz dyscypliny.
 • Wykształca wyobraźnię przestrzenną.
 • Origami powoduje, że świat marzeń staje się rzeczywistością.

Nic więc dziwnego, że wszyscy uczniowie bardzo chętnie brali udział w zajęciach. Starsi koledzy  i koleżanki doskonalili swoją technikę podczas lekcji matematyki oraz zajęć rozwijających kreatywność, a później  jako chętni wolontariusze przekazali swoje umiejętności uczniom klas 1-3 podczas zajęć w świetlicy szkolnej. Efektem były interesujące i piękne prace, w których zostały wykorzystane różne rodzaje origami: płaskie, przestrzenne i modułowe. Tydzień Origami w naszej szkole sprawił wszystkim wiele radości i satysfakcji z twórczej pracy.

Jury w składzie: p. Magdalena Sowa-Hebda, p. Magdalena Szpunar oraz p. Monika Dalczyńska-Loraj wyłoniło następujących zwycięzców:

 • Liwia Joniec oraz Zosia Chudeusz z kl. 2a – Stado łabędzi
 • Wiktoria Kazanowa z kl. 7b – Sześciokąt
 • Wiktoria Kosińska z kl. 5c – Królik,  Krab
 • Karol Sadko z kl. 5a – Miecz
 • Wiktoria Łoboda z kl. 5a – Piesek
 • Ziemowit  Kupczyk z kl. 8a – Czapka
 • Wiktoria Januszewska z kl. 3c – Żaba
 • Szymon Frużyński z kl. 3c – Żaba
 • Adam Frużyński z kl. 1a – Gołąbek
 • Mateusz Dziubak z kl. 7b – Piesek

Serdecznie gratulujemy osobom nagrodzonym.

Monika Dalczyńska-Loraj

fot. Dorota Sudoł, Dorota Kwiek, Agata Żmuda, Mariola Czuba, Monika Dalczyńska-Loraj, Magdalena Szpunar oraz Wioletta Ruszczyńska

 • Dla zainteresowanych – instrukcja wykonania origami do pobrania.
Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545