Święta Bożego Narodzenia w świetlicy szkolnej

Święta Bożego Narodzenia w świetlicy szkolnej

Grudzień to miesiąc pełen niespodzianek i wydarzeń, które mają wyjątkowy czar i magiczną moc. Nie tak dawno wszystkie dzieci oczekiwały na  wizytę  Świętego Mikołaja, a wkrótce będą Święta Bożego Narodzenia,  najbardziej ciepły i rodzinny czas.

Grudniowy kalendarz stanowił inspirację dla twórczości wychowanków naszej świetlicy. W tym przedświątecznym okresie uczniowie uczestniczyli bowiem w różnorodnych zajęciach tematycznie związanych ze świętami. W trakcie  zajęć edukacyjnych dzieci zapoznały się z tradycjami bożonarodzeniowymi w Polsce i na świecie. Rozwiązywały zagadki, krzyżówki, rebusy i  quizy, których motywem przewodnim były Święta Bożego Narodzenia.

W czasie zajęć czytelniczych uczniowie czytali  Księgę Bożego Narodzenia i następujące utwory o tematyce świątecznej:

  •  T. Kubiak „Wieczór wigilijny”
  •  L. Marjańska „Przy choince”
  •  Z. Trzaskowski „Gwiazdka”
  • M. Woźniewska „Kolęda płynie”
  • Ks. J. Twardowski „Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia”

Najwięcej radości sprawiły uczniom zajęcia plastyczno – techniczne, podczas których wykonywali świąteczne ozdoby. Z tekturowych rolek, włóczki i bibuły  powstały piękne aniołki. Dzieci namalowały farbami dużą choinkę, którą udekorowały własnoręcznie pokolorowanymi bombkami. Z kolorowego  kartonu uczniowie wycinali małe choineczki, które ozdobili cekinami, brokatem i świątecznymi motywami. Z kółek różnego koloru i wielkości także powstała choinka. Z małych drewnianych patyczków oraz waty wykonano szopkę betlejemską.

Wszystkie dzieci z radością powitały w świetlicy zielonego gościa – choinkę, którą przystroiły własnoręcznie wykonanymi ozdobami: kolorowymi łańcuchami z papierowych paseczków, aniołkami, gwiazdkami  i bombkami.

Wychowankowie świetlicy wykonali także z papierowych torebek przestrzenne gwiazdy oraz  świąteczne kwiaty z kolorowej krepiny. Na oknach w salach świetlicowych zostały zawieszone świąteczne witraże wykonane przez uczniów.

W trakcie zajęć muzycznych dzieci wspólnie  śpiewały kolędy i pastorałki.

Każde z tych zajęć oraz świąteczne dekoracje, które stanowiły bogactwo twórczych pomysłów dzieci wprowadziły wychowanków świetlicy w świąteczny nastrój i przypomniały o tym, że długo wyczekiwane Święta Bożego Narodzenia już wkrótce nadejdą i  sprawią nam wiele radości, a także  dostarczą  niezapomnianych chwil.

WSZYSTKIM  UCZNIOM  ŻYCZYMY  WESOŁYCH  ŚWIĄT  BOŻEGO NARODZENIA!!!

 Małgorzata Fal

fot. Monika Dalczyńska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545