Święto Małopolski 2024

Święto Małopolski 2024

Już 9 czerwca Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski zaprasza do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie na kolejną odsłonę Święta Małopolski.

W tym roku czeka na Was program, w którym każdy – niezależnie od wieku – znajdzie coś dla siebie.

Dzień pełen wrażeń zagwarantuje Nam aż 10 stref aktywności.

Z Nami nauczycie się wyrabiać obwarzanki i moskole, malować piękne zalipiańskie wzory, tworzyć tradycyjne zabawki z drewna i materiału. Będziecie mogli samodzielnie przygotować żelki w kuchni molekularnej i nauczyć się obsługi drukarek 3D.

Zabierzemy Was w ekscytującą grę terenową, w której będziecie poszukiwać tajemniczego Kryształu Czasu, spotykać znanych bohaterów z naszego regionu i rywalizować o cenne nagrody.

Tegoroczne Święto Małopolski to doskonała okazja, żeby wrócić wspomnieniami do dawnych czasów i poczuć w sobie dziecięce emocje, czekać na Was będą: pełen wyzwań tor przeszkód, GIGA dmuchańce, gry na zapomnianym Pegasusie, nowoczesnych konsolach lub wymagających symulatorach, a nawet zabytkowe samochody.

Dla pełnych energii najmłodszych gości Święta przygotowaliśmy mnóstwo  gier i zabaw, gdzie będzie można zasiąść do planszówki, wypróbować ćwiczenia z hula hoop, ograć rodziców w wielkie  statki, ping ponga lub wziąć udział w zawodach hobby horse i w meczu hokeja na trawie.

Połączcie siły kilku pokoleń i zagrajcie o fantastyczne nagrody, w tym bilety do Energylandii, a o zmierzchu odlećcie w przestworza balonem MOT-u.

A na deser spróbujcie prawdziwej Uczty Smaków – w strefie gastronomicznej gdzie food trucki i punkty gastronomiczne będą serwować najlepsze przysmaki z Małopolski.

Myślicie, że to koniec? Absolutnie nie! Specjalnie dla Was wyczarowaliśmy pokaz jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich iluzjonistów – Adriana Prusa (Just Edi Show) oraz pełną słodkości ciężarówkę Wawel Truck.


To wszystko w rytmach największych hitów: Orkiestry Reprezentacyjnej Akademii Górniczo-Hutniczej, Sary James i Kayah.

Wstęp wolny! Bądźcie z nami 9 czerwca w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

START godzina 12:00!

Szczegółowy program Święta Małopolski 2024 wydarzenie plenerowe, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie Kraków, 9 czerwca 2024 r.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545