Święto Patronki Szkoły w świetlicy szkolnej

Święto Patronki Szkoły w świetlicy szkolnej

Święto Patronki Szkoły – Klementyny Hoffmanowej, co roku w naszej Szkole obchodzone jest bardzo uroczyście.

Klementyna Hoffmanowa postrzegana jest jako prekursorka aktywności na rzecz wszechstronnego rozwoju dzieci. Pierwsza zauważyła potrzeby najmłodszych. Dlatego też jej twórczość literacka przeznaczona była przede wszystkim dla dzieci.

„Nad wszelki wyraz dzieci kocham” – to słowa, które uzasadniają zaangażowanie Klementyny Hoffmanowej. Te słowa powinny być drogowskazem dla wszystkich zajmujących się nauczaniem i wychowaniem dzieci.

Włączając się w obchody Święta Szkoły, świetlica szkolna zorganizowała konkurs literacko-czytelniczy pod hasłem „Czytamy bajki dla dzieci”. Celem konkursu było propagowanie nawyków czytania wśród uczniów.

Każdy uczestnik miał przygotować fragment utworu literackiego (maksymalnie jedną stronę) do głośnego, indywidualnego, pięknego i wyrazistego czytania. Konkurs był przeznaczony dla dzieci młodszych z klas: II, III i IV. Do konkursu zgłosiło się 15 uczestników.

Prezentacje przed jurorami odbyły się 20 listopada 2018 roku o godzinie 13:00. Komisja konkursowa brała pod uwagę: wiek dziecka, rodzaj i trudność tekstu, dykcję, dynamikę oraz poprawność językową.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani i doskonale przygotowani. Dlatego wszystkie dzieci nagrodzono brawami i odrobiną słodkości.

W trakcie obrad jury konkursowe wyłoniło następujących laureatów:

  • I miejsce: Matylda Bis
  • II miejsce: Kinga Bromilska
  • III miejsce: Tomasz Wantuch

Nagrodę specjalną otrzymała Zofia Wrońska.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom biorących udział w konkursie, a laureatom gratulujemy.

Marta Samborska

fot. Kinga Bacik

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545