Szkolne uroczystości Niepodległościowe

Szkolne uroczystości Niepodległościowe

W dn. 6 listopada uczciliśmy 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystości oprócz społeczności szkolnej udział wzięli zaproszeni goście: Dyrekcja Przedszkola nr 34 w Tarnowie – p. Urszula Ciężadło i p. Barbara Pikul,  tarnowski przedstawiciel delegatury NSZZ Solidarność – p. Janusz Sikorski i przewodniczący Rady Rodziców naszej szkoły – p. Sławomir Ludwa.

Sześciolatki z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 34 wykonały piosenkę „Płynie Wisła, płynie”. Następnie obejrzeliśmy część artystyczną przygotowaną przez uczniów klas III, IV, V d, VI, VII c i VIII a pod kierunkiem p. Renaty Brzezińskiej oraz chór szkolny „Allegretto” pod dyrekcją p. Joanny Stępień. Inscenizacja przybliżyła zebranym losy naszej Ojczyzny od momentu Odzyskania Niepodległości do dnia dzisiejszego, a zakończone zostało symbolicznym wypuszczeniem na wolność dwóch gołębi i wprowadzeniem tortu w kształcie Polski będącego podarunkiem od Przedszkola nr 34.

Po akademii na każdą klasę czekała słodka niespodzianka – tort z okazji 100–lecia Niepodległości ufundowany przez Radę Rodziców.

Sylwia Szafarz-Zakrzewska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545