Tarnów – Nasze miasto

Tarnów – Nasze miasto


Klasa 4b, 5a, 6b, 7c wzięła udział w spotkaniu z zabytkami organizowanym przez Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Słowackiego. Głównym celem zajęć było ukazanie dziedzictwa kulturowego regionu oraz kształtowanie postaw patriotycznych i poczucia tożsamości lokalnej. Uczniowie zostali oprowadzeni po starówce przez przewodnika turystycznego. Dzięki żywej lekcji historii mieli okazję poznać lepiej historię miasta. Następnie wzięli udział w warsztatach z tworzenia kreatywnej książeczki zwanej leporello, której motywem przewodnim były zabytki i atrakcje Tarnowa. Zajęcia poprowadzili pracownicy Biblioteki: mgr Katarzyna Krużel – kierownik Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie oraz dr Krzysztof Moskal – przewodnik turystyczny z wieloletnim doświadczeniem, publicysta regionalny.

Anna Kukuś

Anna Kukuś, Beata Rynkar, Mariola Czuba, Beata Karpała

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545