„Tarnów pierwsze niepodległe –„różnymi drogami do niepodległości”. Sesja popularno-naukowa

„Tarnów pierwsze niepodległe –„różnymi drogami do niepodległości”. Sesja popularno-naukowa

W ubiegłym tygodniu uczniowie naszego gimnazjum, (klasy II B)  mieli okazję uczestniczyć  w sesji  popularno-naukowej „Różnymi drogami do niepodległości”, której organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie. Przedsięwzięcie to zorganizowano w  tarnowskim Ratuszu – siedzibie Muzeum Okręgowego. Wydarzenie zainicjowali członkowie Tarnowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego. Sesja, wpisuje się w trzyletni kalendarz przygotowań naszego miasta do wielkiego jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematyka sesji poświęcona była różnym aspektom historii Tarnowa, które jako pierwsze polskie miasto  pozbyło się zwierzchności zaborcy, stając się ośrodkiem w pełni niepodległym.
Podczas sesji wykłady poprowadzili znani tarnowscy historycy i publicyści zajmujący się problematyką niepodległościową, byli to między innymi dr Paweł Juśko, Piotr Filip, Janusz Kozioł, dr Jan Hebda oraz dr hab. Andrzej Niedojadło.

Jolanta Żurowska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545