Trzecioklasiści w Ogrodzie Doświadczeń

W dniu 11 października 2023r. uczniowie klas IIIA i IIIB pod opieką wychowawców Anny Urban, Jarosława Zakrzewskiego i p. pedagog Ewy Rusin uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Doświadczeń im. St. Lema w Krakowie.

Dzieci przemierzając ogród o wielkości 6 ha mogły na wielu modelach edukacyjnych, sprawdzić i doświadczyć „jak to działa?” Wprowadzały w ruch urządzenia, które prezentowały różne zjawiska fizyczne z zakresu takich dziedzin jak: mechanika, optyka, hydrostatyka, magnetyzm czy akustyka.

Był też czas na wspaniałą zabawę na torze saneczkowym, w mini parku linowym i na zjeżdżalniach.

Anna Urban

fot. Anna Urban i Wioleta Reszczyńska