Tydzień gier rozwijających pracę mózgu

Tydzień gier rozwijających pracę mózgu

W nawiązaniu do  Europejskiego Dnia Mózgu przypadającego 18 marca w bieżącym  tygodniu tj. od 21 do 25.03 2022 r. uczniowie odwiedzający bibliotekę szkolną  podczas trwania przerw mieli możliwość uczestniczenia w rozlicznych grach i zabawach rozwijających pracę mózgu. Zainteresowanie uczniów było duże. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się następujące gry:

  • Who I am – gra integracyjna rozwijająca pamięć wzrokową oraz wyobraźnię.
  • CONECT – gra integracyjna rozwijająca logiczne myślenie.
  • Krokodyl – rozwijająca koordynację wzrokowo- ruchową oraz koncentrację.
  • Puzzle przestrzenne – KULA– rozwijająca logiczne myślenie oraz koordynację ruchową.
  • Magiczne MOZAIKI-rozwijająca kreatywność, wyobraźnię i precyzyjność
  • Tangram magnetyczny ZWIERZĘTA-rozwijająca myślenie logiczne, postrzeganie wzrokowe i planowanie strategiczne.
  • DOBBLE – rozwijająca koncentrację uwagi i postrzeganie wzrokowe.
  • Inne: CORTEX – wyzwania, Memory wzrokowo-dźwiękowe, BINGO dotykowe, KALAMBURY oraz Pusy edukacyjne tj.: „Koduj szyfruj” (Ćwiczenia wprowadzające do kodowania), „Skoncentruj się” (Zabawowe formy ćwiczeń na koncentrację), „ Rusz głową” (Gry i zabawy logiczne).

Warto zaznaczyć, że  wymienione wyżej gry są wykorzystywanerównież w trakcie pracy z uczniami na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych realizowanych w  naszej szkole w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Hasło, które towarzyszyło naszym kreatywnym spotkaniom brzmiało: ZAPRASZAMY-PRACĘ MÓZGU ROZGRZEWAMY!

Magdalena Szpunar– Terapeuta pedagogiczny i Bernadetta Rynkar – Nauczyciel bibliotekarz

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545