Tydzień Misyjny

Tydzień Misyjny

Hasło, które widnieje na plakacie na Światowy Dzień Misyjny (Niedziela Misyjna) i Tydzień Misyjny 2021 roku brzmi: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Zwrócone jest ono do każdego chrześcijanina, który będąc uczniem Chrystusa, jest jednocześnie Jego misjonarzem. W tym duchu prowadźmy nasze działania. Wykorzystujemy pozytywnie czas całego Tygodnia Misyjnego (24-31.10.2021 r.)

W dniu 24 października 2021 r. zainicjowaliśmy wspólnie ten czas przez udział w niedzielnej Mszy Misyjnej. Podczas Mszy Świętej w intencji Księży Misjonarzy oraz wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas, była możliwość obejrzenia ciekawej prezentacji multimedialnej, ukazującej życie na misjach w Beninie (Afryka).

Ze szczególnym zainteresowaniem została przyjęta relacja filmowa i wypowiedzi pracujących w Beninie księży ze Zgromadzenia św. Wincentego a Paulo- księdza Pawła Jakuba oraz Jakuba Hilera.

Księża Misjonarze wraz z dziećmi podziękowali wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do budowy nowej szkoły w Biro w Beninie.

Filmik z Afryki: https://www.facebook.com/100000658106980/videos/405135674522858/

W ubiegłym roku szkolnym tak pomagaliśmy dzieciom z Afryki i wspieraliśmy budowę szkoły w Beninie:

Źródło: https://misje.diecezja.tarnow.pl/aktualnosci/2021/10/08/swiatowy-dzien-misyjny-i-tydzien-misyjny/

Szkolne Koło Caritas:  Magdalena Szpunar i ks. Dominik Palkij

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545