Uczestniczyliśmy w posiedzeniu Rady Miasta

Uczestniczyliśmy w posiedzeniu Rady Miasta

Dnia 28 kwietnia uczniowie klasy Ib wraz z wychowawczynią mieli okazję uczestniczyć w obradach Rady Miasta Tarnowa. Było to możliwe dzięki pani Jolancie Żurowskiej, która jest radną obecnej kadencji.
Posiedzenie odbyło się w pięknej Sali Lustrzanej przy ul. Wałowej. Na miejscu zostaliśmy przywitani przez Przewodniczącego Rady Miasta, pana Kazimierza Koprowskiego oraz radnych Tadeusza Gancarza i Stanisława Klimka. Opowiedzieli nam o zasadach funkcjonowania rady oraz o swojej pracy. Mieliśmy także okazję zadać radnym kilka pytań.
Najciekawszym jednak momentem były same obrady, oczywiście z udziałem Prezydenta Miasta.
Z bardzo bliska, gdyż praktycznie „spoza pleców prezydenta” przysłuchiwaliśmy się dyskusji i wystąpieniom radnych.
Wizyta ta pozwoliła nam poznać strukturę oraz funkcjonowanie Rady Miasta, która jest tak ważnym organem samorządowym. Niektórzy nawet zaczęli wyobrażać  siebie  zasiadających  na miejscach radnych w przyszłości!
Dziękujemy pani Jolancie Żurowskiej za zorganizowanie tego pouczającego spotkania!
Uczniowie kl. Ib i wych. Renata Urjasz

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545