Uczniowie 1b w Pasażu Odkryć

15 czerwca odbyła się wycieczka klasy 1b do Centrum Nauki i Techniki. Podczas prelekcji, poprzez zastosowanie przygotowanych programów łączących zabawę z nauką, uczniowie zapoznali się z różnymi wynalazkami oraz odkryciami. Podczas zajęć technicznych własnoręcznie zaprojektowali i wykonali labirynty oraz elementy dekoracyjne. Ponadto, w trakcie trwania lekcji dotyczącej konstruowania, uczniowie wykonali i przetestowali różnego rodzaju budowle i machiny, między innymi mosty, wieże oraz katapulty. Czas spędzony na warsztatach rozbudził w uczestnikach ciekawość oraz wiele ich nauczył.

Dorota Kwiek

fot. Dorota Kwiek i Natalia Iwaniec