Uczniowie klas ósmych w Oświęcimiu i Wadowicach

Uczniowie klas ósmych w Oświęcimiu i Wadowicach

Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Szoa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy. Bezpośrednim powodem utworzenia obozu była powiększająca się liczba aresztowanych masowo Polaków i przepełnienie istniejących więzień. Pierwszy transport Polaków dotarł do KL Auschwitz 14 czerwca 1940 r. z więzienia w Tarnowie.

W dniu 28 października uczniowie klas ósmych naszej Szkoły uczestniczyli w trudnej lekcji historii. Z powagą wysłuchali o tragedii milionów ludzi, aby pamiętać… aby nigdy się nie powtórzyło.

Uczniowie klas ósmych odwiedzili także Wadowice. Zwiedzili mieszkanie państwa Wojtyłów – rodzinny dom Papieża Jana Pawła II.

Joanna Budzik

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545