Uczniowie klasy II b w gospodarstwie agroturystycznym

Uczniowie klasy II b w gospodarstwie agroturystycznym

Dzień 26 września  uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą i panią Ewą Rusin spędzili w gospodarstwie agroturystycznym w Jastrzębi. Najpierw dowiedzieli jak dawniej mielono zboże i wypiekano chleb w piecu. Później sami mogli spróbować swoich sił przy żarnach oraz wyrabianiu ciasta. Pod czujnym okiem gospodyni nauczyli się też robić krucho-drożdżowe rogaliki. Po ciężkiej pracy czekały na dzieci kiełbaski z grilla i ziołowa herbatka. Nie zabrakło również czasu na wspólną zabawę oraz oglądanie zwierząt gospodarskich. Uczniowie z własnoręcznie upieczonymi bochenkami chleba zadowoleni wrócili do domu.

Dorota Kwiek

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545