Uczta na Olimpie

Uczta na Olimpie

Wyjątkowa lekcja historii – Uczta na Olimpie

Przygotowując się do tematu „Wierzenia starożytnych Greków” uczniowie klas piątych otrzymali nietypowe zadanie. Mieli przebrać się za wylosowaną postać, stworzyć odpowiednie atrybuty oraz przygotować przemowę dotyczącą danego bóstwa. Zadanie wzbudziło spore emocje oraz ekscytacje.

W końcu jednak nadszedł tak długo wyczekiwany dzień – uczta bogów. Na lekcje przybyli więc bogowie i boginie greckie. Piątoklasiści spisali się świetnie. Wszystkie stroje oraz atrybuty bogów były doskonałe, nie powstydziliby się ich prawdziwi mieszkańcy Olimpu. Przemowy były także świetnie przemyślane i bardzo ciekawe. Wszyscy uczestnicy uczty słuchali swoich kolegów i koleżanki z uwagą. Niestety, po skończonej uczcie goście z Olimpu musieli wracać do Grecji.  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również do nas zawitają.

Dziękuję wszystkim Uczniom oraz Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej wyjątkowej lekcji historii.  

Renata Brzezińska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545