VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

30 września w szkole obchodziliśmy VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM), podczas którego organizowane były gry i  zabawy dla uczniów z całej szkoły. Uczniowie jako asystenci sprawdzali czy starsi mają utrwaloną tabliczkę mnożenia. Tworzyli oni Patrole Egzaminacyjne (mobilne patrole przepytujące napotkane osoby) i przepytywali uczniów, którzy mieli za zadanie rozwiązać zadania  w przeciągu 3 minut. Egzaminy miały miejsce zarówno na przerwach jak i w czasie lekcji. Osoby, które poprawnie rozwiązały wszystkie zadania otrzymały odznakę eksperta tabliczki mnożenia.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia oprócz zabaw i egzaminów w szkole to także Patrole Egzaminacyjne przeprowadzające egzaminy w mieście pod opieką koordynatora akcji – p. B. Tomaszewskiej.
Członkowie Patroli byli zaopatrzeni w losy z tabliczką mnożenia oraz kolorowe transparenty – przepytywali przypadkowych przechodniów, listonosza, urzędników, ekspedientki w sklepie i każdą inną osobę, która chciała podejść do egzaminów. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na wszystkie „tabliczkowe” pytania z losu otrzymał imienną legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia. W akcję czynnie włączono także nauczycieli oraz pracowników administracji szkoły.
Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy znajomości tabliczki mnożenia

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545