W Górach Świętokrzyskich

W Górach Świętokrzyskich

W dniach 11 – 12 maja uczniowie klasy 6a i 6b pod opieką wychowawców i p. Agnieszki Chochołowicz  uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie.

W pierwszym dniu odwiedziliśmy Świętokrzyski Park Narodowy – niebieskim szlakiem turystycznym weszliśmy na Święty Krzyż, zwiedziliśmy klasztor, a także podziwialiśmy gołoborza z platformy widokowej. Następnie pojechaliśmy do Chęcin, gdzie zwiedziliśmy ruiny Zamku Królewskiego.

Wieczorem korzystaliśmy z boisk Ośrodka Wczasowego Wierna w Bocheńcu, w którym również nocowaliśmy.

Drugiego dnia wycieczki odwiedziliśmy Centrum Nauki Leonardo da Vinci, żeby zwiedzić multimedialną wystawę związaną z budową i funkcjami życiowymi człowieka oraz dotyczącą zagadnień ekologiczno – przyrodniczych, a także ekspozycję zewnętrzną i taras widokowy. Byliśmy również przy bramie Jana III Sobieskiego.

Następnie pojechaliśmy do Kielc, gdzie spacerowaliśmy po Rynku, zobaczyliśmy replikę neorenesansowego kiosku Kiebabczego, pomnik dzika Kiełka, od którego miasto wzięło swoją nazwę, a potem Aleją Sław (galeria zasłużonych ludzi kultury i sztuki) udaliśmy się do Rezerwatu Przyrody Kadzielnia, aby przejść podziemną trasą turystyczną jaskiń na Kadzielni, a także, aby zobaczyć amfiteatr i podziwiać piękne widoki na pasma Gór Świętokrzyskich.

Wycieczka była bardzo udana.

Sylwia Szafarz-Zakrzewska

fot. Agnieszka Chochołowicz, Ewa Serwińska-Peca i Sylwia Szafarz-Zakrzewska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545