W świątecznym nastroju

W świątecznym nastroju

W dniu 22 grudnia w naszej szkole odczuwało się atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Odbyły się wigilie i świąteczne spotkania klasowe, podczas których uczniowie składali sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem, dekorowali pierniczki i zasiadali przy wspólnym stole, by zjeść barszcz i skosztować świątecznych ciast. Nie mogło też zabraknąć śpiewu kolęd.

Uczniowie klas 8 a i c spędzali swój czas przedświąteczny w szkolnej pracowni kulinarnej! Pod okiem wychowawców piekli pierniki, następnie dekorowali… w międzyczasie popijając pyszną czekoladę z bitą śmietaną!

Następnie wszyscy spotkaliśmy się w sali gimnastycznej. Harcerze z 19. Tarnowskiej Drużyny Harcerskiej przekazali na ręce p. Dyrektor światełko betlejemskie.

Kulminacyjnym punktem dnia były piękne Jasełka w wykonaniu najmłodszych aktorów – uczniów klasy 1c, 2b i 3c pod kierunkiem p. Małgorzaty Jaśkowiec i wychowawców klas: p. Anny Pędrak, p. Agnieszki Świątek i p. Jarosława Zakrzewskiego. Oprawę muzyczną przygotował chór „Allegretto” prowadzony przez p. Joannę Stępień.

Na koniec p. Dyrektor Andżelika Pach złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Sylwia Szafarz-Zakrzewska i Magdalena Kossoń

fot. Sylwia Szafarz-Zakrzewska, Magdalena Kossoń, Anna Kukuś, Joanna Kloc, Mariola Czuba, Dorota Sudoł, Beata Karpała, Renata Brzezińska i Jarosław Zakrzewski

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545