Walentynki w naszej świetlicy

Walentynki w naszej świetlicy

14 lutego obchodzony jest Dzień Świętego Walentego czyli popularne Walentynki. Jest to święto miłości i przyjaźni.

Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie kartek walentynkowych zawierających zapewnienia o wzajemnej sympatii, często pisane wierszem. Walentynki wysyłamy pocztą, podkładamy ukradkiem pod drzwi lub wrzucamy do skrzynki. Najmilsze kartki walentynkowe to te zrobione własnoręcznie, ozdobione ślicznym rysunkiem z serduszkiem albo wierszykiem. 

Z okazji zbliżających się Walentynek dzieci uczęszczające do naszej świetlicy zapoznały się z kilkoma faktami z życia św. Walentego oraz z historią tego święta.

Uczniowie oglądali następujące prezentacje multimedialne związane z Walentynkami:

Został zrealizowany program psychoedukacyjny „Przyjaźń nasz cenny skarb”, mający na celu uświadomienie dzieciom potrzeby przyjaźni oraz kształtowanie umiejętności odnajdywania i nazywania cech prawdziwego przyjaciela.

Uczniowie wykonali również kartki walentynkowe  z serduszkiem – symbolem miłości, na których naklejali aniołki oraz  pisali  miłe słowa i wierszyki, aby wyrazić w ten sposób wzajemne sympatie i przyjaźnie.

W czasie zajęć muzycznych dzieci śpiewały piosenki o Walentynkach:

Małgorzata Fal

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545