Walentynki w świetlicy szkolnej

Walentynki w świetlicy szkolnej

14 lutego obchodzić będziemy Dzień Świętego Walentego czyli popularne Walentynki. Jest to święto miłości i przyjaźni. 

Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie kartek walentynkowych zawierających zapewnienia o wzajemnej sympatii,  często pisane wierszem. Walentynki wysyłamy pocztą, podkładamy ukradkiem pod drzwi lub wrzucamy do skrzynki. Najmilsze kartki walentynkowe to te zrobione własnoręcznie, ozdobione ślicznym rysunkiem z serduszkiem  albo wierszykiem.

Z okazji Walentynek dzieci uczęszczające do naszej świetlicy zostały zapoznane z kilkoma faktami z życia św. Walentego. W czasie zajęć psychoedukacyjnych uczniowie uczestniczyli  w rozmowach  mających na celu uświadomienie dzieciom potrzeby przyjaźni oraz kształtowanie umiejętności odnajdywania i nazywania cech prawdziwego przyjaciela, jak również sposobów okazywania  uczuć. 

Podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonywali kartki walentynkowe  z serduszkiem – symbolem miłości, na których pisali  miłe słowa i wierszyki, aby wyrazić w ten sposób wzajemne sympatie i przyjaźnie.

Dzieci kolorowały także malowanki związane z Walentynkami przygotowane we współpracy z opiekunem Szkolnego Wolontariatu p. Magdaleną Szpunar.

W czasie zajęć muzycznych dzieci zostały zapoznane z następującymi piosenkami o Walentynkach:

”Walentynki”

„Śpiewające brzdące – Walentynki”

Prace uczniów zostały wykorzystane do wykonania gazetek  okolicznościowych związanych z Walentynkami.

Małgorzata Fal

fot. Kinga Bacik i Katarzyna Kamińska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545