Walentynki w świetlicy szkolnej

Walentynki w świetlicy szkolnej

Walentynki! Ach, Walentynki,
To najgorętszy jest w roku dzień!
Choć jest zimno, to jak kominki,
W krąg żarzą się tysiące serc! 

Walentynki! Ach, Walentynki!
Nie trzeba tego zbyt serio brać,
Ale fajnie jest w upominku,
Serduszko dostać albo dać!

14 lutego obchodzony jest Dzień Świętego Walentego czyli popularne Walentynki. Tego dnia każdy powinien czuć się kochany. Walentynki wysyłamy pocztą, podkładamy ukradkiem pod drzwi lub wrzucamy do skrzynki. Najmilsze kartki walentynkowe to te zrobione własnoręcznie, ozdobione ślicznym rysunkiem albo wierszykiem.

Z tej okazji dzieci uczęszczające do naszej świetlicy w czasie zajęć edukacyjnych  zapoznały się z kilkoma faktami z życia św. Walentego oraz z historią tego święta. Obdarowywały się własnoręcznie wykonanymi kartkami z serduszkiem – symbolem miłości, na których pisały miłe słowa i samodzielnie ułożone wierszyki walentynkowe, aby wyrazić w ten sposób wzajemne sympatie i przyjaźń.

Wnętrze świetlicy zostało ozdobione kolorowymi serduszkami wykonanymi przez uczniów  różnymi technikami na zajęciach plastycznych pod opieką wychowawców. Dzieci wykonały również śliczne pudełeczka walentynkowe , które ozdobiły kolorowymi serduszkami i wstążeczkami.

Prace plastyczne naszych wychowanków posłużyły do wykonania  gazetki ściennej  związanej z Walentynkami.

Małgorzata Fal

fot. Monika Dalczyńska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545