Walentynki z matematyką

Walentynki z matematyką

W Dniu Zakochanych nawet lekcja matematyki może wyglądać inaczej niż zwykle.

Dzisiaj uczniowie klasy 4b doskonalili umiejętność rysowania kół i okręgów tworząc rysunki kardioidy czyli „krzywej serca”. Uczniowie klas 5d, 6c i 6d układali serduszkowe puzzle ćwicząc dodawanie ułamków o różnych mianownikach oraz zamianę jednostek pola. Natomiast uczniowie klasy 8b obliczali objętość graniastosłupów w kształcie liter układających się w napis „LOVE”.

Wszystkim spodobała się ta nietypowa forma zadań matematycznych.

Dorota Sudoł

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545