Warsztaty pszczelarskie i spacer po Tarnowie

Uczniowie klasy 4a i 5a wzięli udział w warsztatach pszczelarskich zorganizowanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Tarnowie. Był wykład o znaczeniu pszczół w życiu człowieka, o zaletach tych maleńkich, pracowitych owadów, o pracy pszczelarza. Były wspólne sportowe i plastyczne zabawy. Uczniowie mogli spróbować różnych rodzajów miodu, cukierków od pszczół oraz ciasteczek w kształcie tych pożytecznych małych stworzonek.

W drugiej części dnia uczniowie klasy 5a wrócili na lekcje, a uczniowie klasy 4a wyruszyli Szlakiem Tarnowskich Maszkaronów. Wspólny spacer pozwolił nam zwiedzić nasze miasto, odkryć jego tajemnice, poznać odwiecznych mieszkańców czuwających nad Tarnowem i dbającym o pomyślność naszej uroczej miejscowości i…. wspólnie po prostu pobyć w swoim jakże miłym towarzystwie. Ten dzień był bardzo intensywny, ale też udany.

Magdalena Kossoń