Warsztaty z programowania

Warsztaty z programowania

We wtorek 8 maja grupa nauczycieli oraz uczniów z klasy 5c brała udział w warsztatach z programowania. Korzystaliśmy z aplikacji LOFI Blocks i LOFI robotów zbudowanych z wycinanych laserowo drewnianych klocków oraz modułów elektronicznych. Po zaprogramowaniu roboty poruszały się sterowane przy pomocy tabletów lub laptopów, a nawet rozegrały mecz. Konstruowanie robotów i ożywianie ich to świetna zabawa, a przy okazji można, niemal niezauważalnie, nauczyć się podstaw elektroniki czy programowania. Mamy nadzieję, że inni uczniowie też będą mieli możliwość takiej pouczającej zabawy.

Dorota Sudoł

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545