Weronika Sowa laureatką III Wojewódzkiego Konkursu Polscy Laureaci Nagrody Nobla

Weronika Sowa laureatką III Wojewódzkiego Konkursu Polscy Laureaci Nagrody Nobla

W dniu 23 marca 2018r. w sali teatralnej w Dworku Białoprądnickim w Krakowie miała miejsce gala finałowa III Wojewódzkiego Konkursu Polscy Laureaci Nagrody Nobla, organizowanego przez Prywatną Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 i Prywatne Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 im. Noblistów Polskich w Krakowie.
Tegoroczna edycja konkursu poświęcona była Marii Skłodowskiej – Curie.
Konkurs został objęty honorowym patronatem Wojewody Małopolskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Towarzystwa Marii Skłodowskiej – Curie w Hołdzie oraz Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały oraz partnerstwem Miasta Krakowa.
Cel, jaki przyświecał organizatorom, to przede wszystkim przybliżenie dzieciom i młodzieży sylwetki wybitnej Polki, noblistki, a także jej niezwykłych dokonań w dziedzinie nauki.
Nasza uczennica Weronika Sowa z klasy 2a gimnazjum została laureatką w/w konkursu.
Serdecznie gratulujemy!
op. Anna Kopeć

Skip to content