Wielkanocny nastrój w świetlicy szkolnej

Wielkanocny nastrój w świetlicy szkolnej

Zbliżają się Święta Wielkanocne, które są czasem wiary, nadziei, miłości oraz wiosennego nastroju. Również w świetlicy szkolnej można już poczuć wielkanocną atmosferę. W tym przedświątecznym okresie wychowankowie naszej świetlicy uczestniczyli w różnych zajęciach inspirowanych tymi świętami.

Na zajęciach edukacyjnych dzieci omawiały wspólnie z wychowawcami tradycje i zwyczaje wielkanocne oraz przysłowia polskie związane ze świętami.

W trakcie zajęć czytelniczych uczniowie czytali następujące wiersze o tematyce wielkanocnej:

  • E. Skarżyńska „Wielkanocny stół”
  • D. Gellner „Pisanki”
  • M .Terlikowska „Śmigus-dyngus”

Najwięcej radości  sprawiły dzieciom zajęcia plastyczno – techniczne, podczas których wykonywały wielkanocne ozdoby. Powstały piękne kolorowe pisanki, do wykonania których uczniowie używali kolorowego papieru, farb, pasteli, krepiny, koronek, resztek materiałów i innych ozdób świątecznych.

Z kartonu dzieci wycinały wielkanocne baranki, kurczaczki, zajączki i świąteczne koszyczki. Na oknach zostały zawieszone kolorowe trójwymiarowe pisanki.

Nasi wychowankowie wykonali również kartki wielkanocne dla Dyrekcji i Pracowników naszej szkoły.

Wszystkie prace plastyczne uczniów zostały wykorzystane  do wykonania gazetek ściennych o tematyce wielkanocnej, które zostały wyeksponowane w galerii prac uczniów oraz posłużyły do ozdobienia sali świetlicowej.

WSZYSTKIM  DZIECIOM  ŻYCZYMY  RADOSNYCH  ŚWIĄT  WIELKANOCNYCH !!!

Małgorzata Fal

fot. Małgorzata Fal i Joanna Szafraniec

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545