Wizyta robocza we Francji w ramach projektu Comenius

Wizyta robocza we Francji w ramach projektu Comenius

W dniach 18 – 23 XI 2012 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły odbyli wizytę roboczą w ramach realizowanego projektu Comenius. Wizyta miała miejsce we Francji w miejscowości Cleder (Bretania).

Nasza grupa została powitana przez dyrekcję Zespołu Szkół z Cleder i Saint Pol de Leon jak również przez władze miejskie. Na spotkaniach tych przekazaliśmy okolicznościowe podarunki od władz miasta Tarnowa. Udzieliliśmy także wywiadu lokalnej prasie.

Następnie nauczyciele pracowali nad projektem (prace nad kolejnymi produktami i ustalanie daty kolejnego spotkania) a młodzież udała się do klas na lekcje gdzie miała okazję sprawdzić swoje umiejętności z języka francuskiego jak również porównać systemy szkolnictwa w Polsce i we Francji.

W drugim dniu pobytu dzień rozpoczęliśmy od wspólnego zwiedzania pięknego zamku Kerjean jak również zobaczyliśmy typowy dla Bretanii krajobraz plaży z ogromnymi głazami. Popołudnie to dalsza praca nauczycieli ze wszystkich szkół (Francji, Hiszpanii, Włoch i Polski) nad projektem zaś młodzież brała udział w turnieju sportowym.

Trzeci dzień stanowił dla nas niespodziankę bowiem cała grupa współpracująca nad projektem uczyła się tradycyjnych tańców bretońskich. Popołudnie to dla młodzieży wyjazdy z rodzinami u których przebywano dla nauczycieli krótki wypad do Morlaix i między innymi zwiedzanie muzeum lnu.

Czwarty dzień organizatorzy poświęcili na zwiedzanie Brestu – zamku ze wspaniałą wystawą marynistyczną, miasta oraz czas zakupów i wyjazdów niektórych grup.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545