Wizyta uczniów w Instytucie Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego

Wizyta uczniów w Instytucie Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego

28 lutego uczniowie gimnazjum  klasy II oraz  klasy VI „Hoffmanówki” pod opieką nauczycieli udali się na całodniową wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wycieczki był udział w wykładzie i pokazach chemicznych pt.Kriogenika Zajęcia odbyły się w Instytucie Chemii Uniwersytetu  Jagiellońskiego. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat niskich temperatur, historii skraplania gazów i zastosowań kriogeniki oraz obejrzeli szereg doświadczeń przedstawiających niezwykłe właściwości substancji w niskich temperaturach (przy zastosowaniu ciekłego azotu, temp. ok. -196 i ciekłego powietrza, temp. ok. -191 stopni Celsjusza).Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Krakowie Miłym zaskoczeniem  było niespodziewane spotkanie Trenera Polskich siatkarzy  Stéphana Antiga.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545