Władza ustawodawcza w praktyce, czyli jak działa parlament – spotkanie z Posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej

Władza ustawodawcza w praktyce, czyli jak działa parlament – spotkanie z Posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy ósmych mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji wiedzy o społeczeństwie. Gościem spotkania był Pan Piotr Sak – Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Tematyką zajęć było funkcjonowanie polskiego parlamentu oraz zapoznanie uczniów z zadaniami jakie realizuje poseł. Podczas lekcji uczniowie zapoznali się ze strukturą sejmu i senatu. Pan Poseł przedstawił zasady funkcjonowania izb parlamentarnych oraz podał przykłady pracy parlamentarzystów, nie tylko podczas obrad sejmowych, ale także w czasie komisji sejmowych, w których posłowie biorą udział. Młodzi ludzie dowiedzieli się również jaki jest zakres działania niektórych organów sejmowych np. Konwentu Seniorów oraz w jaki sposób uchwalane są ustawy.
Pan Poseł zachęcał młodych ludzi do aktywności, podkreślając znaczenie pracy w dążeniu do realizacji celów jakie pragną osiągnąć w przyszłości, podkreślał również jak ważna jest obywatelska postawa młodego pokolenia dla przyszłości naszego państwa. W trakcie spotkania młodzież miła okazję do zadawania pytań Panu Posłowi oraz zgłaszania swoich pomysłów.
Podczas zajęć uczniowie mogli nabyć wiedzę, która poszerzy ich horyzonty na temat zadań jakie realizuje władza ustawodawcza, a w przyszłości pozwoli im aktywniej włączać się w życie społeczne.
Opracowanie tekstu: Jolanta Żurowska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545