🇵🇱 W niedzielę 31 maja na tarnowskim Rynku odbyły się Centralne Obchody Święta 16. Pułku Piechoty. 🇵🇱
Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w promocji oraz współorganizacji atrakcji podczas IV Pikniku Historycznego – Święta 16. Pułku Piechoty i 5. Pułku Strzelców Konnych. Mieliśmy okazję obserwować uroczystości wojskowe związane z przejęciem przez 113 Tarnowski Batalion Lekkiej Piechoty 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej tradycji 16. Pułku Piechoty oraz batalionu AK „Barbara”, a także nadanie jednostce imienia pułkownika Adama Boryczki.
W podcieniach kamienicy przy Rynku 20–21, tuż przy wejściu do Muzeum Ziemi Tarnowskiej, odwiedzający mogli obejrzeć interesujące grupy rekonstrukcji historycznych. Prezentowano tradycje wojskowe oraz wystawy tematyczne. Istniała również możliwość zakupu pamiątek.
Wolontariusze klas ósmych wraz z opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariatu, w godzinach od 13.00 do 17.00, prowadzili różnorodne atrakcje dla najmłodszych i nieco starszych miłośników historii. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także stoiska edukacyjne oraz możliwość sprawdzenia swoich sił w sześciu konkurencjach, których ukończenie uprawniało do losowania atrakcyjnych nagród.
























red. i fot. Magdalena Szpunar

